Graffiti in misura di Carl Czerny, op. 849

11.00

Autor: Juraj Hatrík

Graffiti in misura di Carl Czerny, op. 849, pre 6-ručný klavír. Partitúra a party.

K 6 Czernyho etudám (č. 2, 6, 8, 16, 17, 27) autor dokomponoval 2 nové, kontrastné línie (nad a pod originálom), čím vznikla nová kvalita – polyštýlovosť, navzájom sa dopĺňajúca a integrujúca do kompaktného celku.

Základným prvkom a východiskom klavírnej hravej klauniády by mal byť kontrast medzi akademickou virtuozitou interpretácie originálnych etud C. Czernyho (učiteľ vo večernom obleku, s motýlikom a p.) a uličníctvom dvoch detských interpretov (žiaci, kostýmovo ako malí, ale štýloví klauni – červený nos na gumu a p.).
Na notách v zátvorkách sa part hráčov A, B kryje s notami v origináli; možno ich vynechať, ale zo situácie, že obaja hráči majú k dispozícii spoločné klávesy, možno vyťažiť situačnú komiku, krkolomné zvraty, nezvyklé úhozové pozície atď...
Pri spoločnom hraní so sólistom, interpretom hrajúcim Czernyho etudy hrajú žiaci spamäti.
V partoch hráčov A a B je notový záznam rozdelený pre pravú a ľavú ruku; v partitúre je táto distribúcia iba naznačená, aby bol tok hudby prehľadnejší.
Určenie tempa je prevzaté z originálu podľa C. Czernyho, prispôsobíme ho dispozíciám žiakov i potrebe reálneho vyznenia hudby.

Rok vydania: 2015

ISMN 979-0-68506-012-3

Recenzie

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Pridajte prvú recenziu pre “Graffiti in misura di Carl Czerny, op. 849”

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *